{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.914 visninger | Oprettet:

Hjælp - agressiv kanin! {{forumTopicSubject}}

Hej alle!

I tirsdags købte jeg en ny kanin og han hedder Django. Jeg er rigtig glad for ham, men han er desværre MEGET agressiv i i sit bur. Jeg har aldrig før haft en kanin, der er så agressiv som ham, så er der nogen, der har nogle gode råd til hvordan jeg kan træne ham? Jeg vil nemlig rigtig gerne vænne ham af med det og give ham et godt liv hvor han kan være glad og tilfreds smiley

Facts om ham:
I dyrehandleren sagde han at han var et år og at dem, der havde ham før skulle flytte og derfor ikke kunne have ham med... Andet om hans baggrund ved jeg ikke.

Han bliver rigtig sur når man tager hånden ind til ham og han bider rigtig hårdt lige med det samme. Når man giver ham mad bider han også.

Han er alligevel nem at løfte på og ser ud til at have det okay med dette. Han er også nem at have i sele og jeg er ved at lære ham at springe hvilket han hurtigt lærte og nyder. Jeg tænkte nemlig at han ville have godt af at bruge sin energi på noget.

Håber I har nogle gode råd og kan hjælpe smiley

Mange venlige hilsner Freja.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hjælp - agressiv kanin!
Kommentér på:
Hjælp - agressiv kanin!

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce