Rotter

Rotter

Medlemmer: 88
Forside Forum Medlemmer Annoncer Gnavere
669 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 1 Svar

Hiarki :) Hiarki :)

Jeg havde allerede min bange anelser da jeg oprettede mig på gg igen. Hvorfor er der altid nogle som skal være bedrevidende herinde. Istedet for at hakke på folk og fortælle at De / den ting De gør er forkert istedet for at fortælle Dem hvordan de kan ændre på tingene.
Jeg ved at jeg kun har 1 rotte og jeg ved at jeg ikke kan opfylfe hendes behov, men vi klarer os på vores menneske rotte facon og tro mig det går sgu helt fint.
hun har ihvertfald klaret sig i 14 måneder. Næste gang jeg skal have en ny rotte flytter der 2 ind, men jeg vil ikke byde Musling at der kommer en ny rotte bare fordi jeg ikke opfylder hendes behov, hun er så præget på mig at hun ikke vil kunne finde ud af at være sammen med en anden rotte. Jeg ved at hun kunne lærer det, men så maaange år har hun desværre nok helere ikke tilbage at leve i.
Jeg kunne forstå at folk var efter mig hvis det var fordi hun sad i sit bur og aldrig var ude, men hun bor mere eller mindre ved mig og er med mig overalt.


 
Belugahval forskrækker lille dreng
Belugahval forskrækker lille dreng
Slå lyden til
00:00
/
00:37
LIVE

Belugahval forskrækker lille dreng

NOW PLAYING

Drone fanger hidtil uset adfærd hos de sky arktiske narhvaler

NOW PLAYING

Redder reveunge i net

NOW PLAYING

Alligator sneg sig ind i hus

NOW PLAYING

Hval forfølger kajak

NOW PLAYING

Redder babyelefant fra dyb brønd

NOW PLAYING

Dette Vidste Du Måske Ikke Om Elefanter

NOW PLAYING

Disse fem lande har flest hunde som kæledyr

NOW PLAYING

Her Er De 5 Sødeste Dyr I Verden

NOW PLAYING

Fem Facts Om Hunde

NOW PLAYING

Verdens fem farligste dyr

NOW PLAYING

Det skal du overveje før du anskaffer hunde

NOW PLAYING
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Udskift vandhane 700 kr.
  • lave gyngestativ 700 kr.
  • Opsætning af spejl,vægreol og knagerække 1.096 kr.
  • Samling af MARTINSEN GAS GRILL model 160 002 476 kr.
  • Opsætning af lampe 250 kr.
  • Fjernelse af rødder fra buske. 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hiarki :)
  • #2   18. sep 2012 Af skade bliver man klog smiley Grunden til at vi/jeg fik/købte Musling var at hun ellers ville ende som slangefoder, det ved jeg efterhånden at I alle Sammen mener ville være det bedste.
    Dengang jeg fik Musling var jeg ikke opdateret på at rotter skulle holdes sammen i flok,da De steder jeg søgte info. både på nettet og i bøger stod det at det var ok med en rotte sålænge at man brugte tid på sin rotte og hvis det er noget jeg bruger så er det tid på min rotte, jeg ved så at næste gang jeg skal have rotte og der bliver en næste gang er det 2 stk. der flytter ind. Hvis man læser mine indlæg er jeg godt KLAR over at min rotte ikke aner hvordan den skal være rotte mere. Har en kat der er vokset op sammen med hunde og hans opførsel er som en hunds. Bliver bare lidt ked af at bliver overfaldet på den måde, istedetfor at folk gider spørge ind til hvorfor jeg kun har en rotte.
    Jeg ved jeg er egoist for jeg har også 2 katte og hvis det er noget katte ikke er så er De ikke sociale og lever bedst alene, at kattene oveni er frataget deres naturlige kønsdrift og den ene kat mangler sit ene øje.


Kommentér på:
Hiarki :)

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce