{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.061 visninger | Oprettet:

Kanin udendørs ??? {{forumTopicSubject}}

Hej folkens smiley
Har for en lille uge siden fået lille Fiona på 8 uger , hun er en Løvehoved og hun står pt indenfor da hun skulle vænne sig til mine hunde og selvfølgelig mig .. Hun er simpelthen så dygtig ! Hun har slet ikke været nervøs , hun er modig og rolig når jeg løfter hende op og ned i buret , hun vil nærmest ikke være i buret , men ude og løbe i lejligheden smiley

Men her er spørgsmålet så ! Kan jeg sætte hende udenfor i et bur og vender hun sig så automatisk til frost graderne og kan stå ude om vinteren også ?
I aftes var hun meget urolig og kunne ikke finde ro , tror simpelthen hun havde det for varmt .. Hun har jo en kæmpe pels allerede !

Mit andet spørgsmål er så om hvordan jeg lære hende at hun ikke skal prøve at bide i mine fingre (tror hun er lidt dominerende) det er sjældent hun prøver , men hun er ret bestemt :b


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation af vaskemaskine og tørretumbler 625 kr.
  • Min knap på min tørretumbler har sat sig fast. 599 kr.
  • Skift emhætte og opsæt gardin 1.300 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 1.000 kr.
  • Tilslutning af komfur 800 kr.
  • Cleaning behind radiators 205 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kanin udendørs ???
Kommentér på:
Kanin udendørs ???

Annonce