{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.034 visninger | Oprettet:

Hjælp til springtræning? {{forumTopicSubject}}

Hej GG og hopfolk. smiley

Jeg har nu øvet spring med min selvavlede Elliot og Micro, som jeg har fået af en veninde. Micro kan faktisk springe en LL bane nu, hvor Elliot egentlig ikke gider springe et enkelt spring.

Så nu vil jeg gerne have hjælp til nogle forskellige ting.

Kan jeg få Else til at få glæde i at springe på en måde, eller er det helt udelukket? Jeg har ikke prøvet så meget, andet end at styre ham mod et meget lavt spring, men han forstår slet ikke idéen i at skulle springe over. Elliot's mormor er en god springer, og moderen har jeg sprunget en lille smulle med, så lidt hop i familien er der.

Og til Micro vil jeg gerne have nogle anderledes springmetoder! smiley Så vi ikke bare springer det samme og det samme igen og igen, da jeg ikke har nogle spring endnu, og laver spring ud af det jeg kan. Hvordan kan hun få mere glæde af det?

Hun har også nogle sparkeproblemer, med at hun sparker til den øverste pind når hun næsten er helt ovre springet. Hvorfor og hvordan vender jeg hende af med det?


Tak på forhånd smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hjælp til springtræning?
Kommentér på:
Hjælp til springtræning?

Annonce